PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Piłkarska Zielona Góra: Jak budować silny klub w regionie?

Za nami kolejna audycja Piłkarskiej Zielonej Góry. Dzisiejszy program o klubie spoza naszego miasta, którego prezes Piotr Michalewicz współpracuje jednak z Lechią Zielona Góra, a mowa o Odrze Bytom Odrzański, która występuje w Jako klasie okręgowej. Celem klubu jest awans do IV ligi.

A co dalej? Apetyty w Odrze są duże, o czym Michalewicz mówił na naszej antenie.

Bardzo bym chciał zrobić ten historyczny awans do III ligi. Uważam, że wiem, jakie sznurki trzeba pociągnąć i co trzeba zrobić, żeby bić się o awans. Podaję zawsze przykład Dębu Przybyszów. To taki zespół, który nigdy nie robił spektakularnych transferów. Oni grali bardzo solidną jedenastką zgranych ludzi i robili bardzo dobre wyniki. Trochę w tym kierunku chcemy iść. Niestety w Bytomiu nie możemy liczyć na młodzież i dlatego będziemy posiłkować się transferami, ale wszystko co robimy jest na bardzo dobrej atmosferze. Mam nadzieję, że to zaprocentuje. Chciałbym kiedyś zrealizować III ligę, ale nie za wszelką cenę.

Prezes Odry blisko współpracuje też z Lechią Zielona Góra. Niedawny transfer Mykyty Lobody do Lechii to jego spory udział.

Lechii życzę bardzo dobrze. Uważam, że tu powinna być II liga. W Lechii pomagam, to może za duże słowo, ale jestem w bardzo dobrych relacjach z trenerem Andrzejem Sawickim, którego uważam za najlepszego trenera w regionie w piłce seniorskiej. Znam się też z Maćkiem Murawskim. Czasami wymieniamy się spostrzeżeniami na temat zawodników. Polecam i namawiam często zawodników na Lechię, bo wiem, że trener Sawicki z każdego zawodnika jest w stanie wyciągnąć maksa.

Piłkarska Zielona Góra, w której sporo o zarządzaniu lokalnym klubem na portalu wZielonej.pl.

Piłkarski weekend

sobota, 27 sierpnia:

  1. kolejka III ligi

Lechia Zielona Góra – Gwarek Tarnowskie Góry 17:00

  1. kolejka Jako IV ligi

Syrena Zbąszynek – Lechia II Zielona Góra 17:00

  1. kolejka Jako klasy okręgowej

Zorza Ochla – Tęcza Krosno Odrzańskie 17:00

Moczynianka Moczyń – Chynowianka 17:00

  1. kolejka Keeza Klasy A

Orzeł Szlichtyngowa – Sparta Łężyca 17:00

Cargovia Kargowa – Ikar Zawada 17:00

Drzonkowianka – Czarni Drągowina 17:30

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: