ZIELONA GÓRA:

Pieniądze nie dla ZUS-u, ale od ZUS-u. 50 milionów na lepsze warunki pracy

Zazwyczaj to przedsiębiorcy oddają pieniądze do ZUS-u, teraz jednak Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeznaczył dla nich pieniądze. Dokładnie 50 milionów złotych. Wszystko w ramach konkursu na dofinansowanie do projektów, które mają poprawić warunki pracy. Jest jeden wymóg: firmy nie mogą zalegać ze składkami ani podatkami.

ZUS najbardziej nakłania do udziału mikroprzedsiębiorstwa. W ich przypadku dofinansowanie może bowiem sięgnąć 90%. Przy większych firmach – 80, 60 bądź 20%, w zależności od liczby pracowników.

Wystarczy być przedsiębiorcą i wiedzieć, jakie zagrożenia w pracy są możliwe. Wpisujemy te zagrożenia we wniosku. Komisja sprawdza merytorycznie, czy faktycznie takie dofinansowanie jest potrzebne i celowe. Natomiast zgłosić się może do nas każdy.Agata Muchowska, rzecznik prasowy ZUS województwa lubuskiego

Wnioski oceni Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. Będzie również kontrolował cały projekt. O dotacje można starać się jeszcze przez miesiąc, do 23 sierpnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: