SPORT:ZIELONA GÓRA:

Pięciobojowe ostatki w Drzonkowie

Ostatnia w tym roku pięciobojowa impreza odbyła się na terenie WOSIR-u w Drzonkowie. To memoriał Zbigniewa Majewskiego w obsadzie międzynarodowej, za to bez kadry Polski seniorów.

Starsi zawodnicy leczą kontuzję, bądź mają już przerwę. Emocji nie zabrakło. Przy okazji memoriału rozegrane zostały również młodzieżowe mistrzostwa Polski do lat 23.

Z zawodników ZKS-u najlepszym okazał się Cyprian Cybulski zajmując wśród młodzieżowców pierwsze miejsce.

Nie oczekiwałem, że będę najlepszy z Polaków. Wyszło mi bardzo dobrze strzelanie i jestem bardzo zadowolony. Na biegu można jeszcze doszlifować formę. Do lutego mam jeszcze trochę czasu. Wtedy są młodzieżowe mistrzostwa świata. Maciej Dudek, trener Eko-Polu AZS UZ

Wśród pań Ewa Pydyszewska z ZKS-u była druga. My o podsumowanie tego sezonu poprosiliśmy trenera ZKS-u Tomasza Cygańskiego:

Generalnie jestem zadowolony. Ten sezon był dziwny, ale mam sygnały, że mamy już ustabilizowaną ekipę na mistrzostwa świata, które odbędą się w Aleksandrii. Maciej Dudek, trener Eko-Polu AZS UZ

Wśród pan zwyciężyła Litwinka Elżbieta Adomaityte, Wśród mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Niemiec Jan Kaufmann.

 

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: