SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Pewnie i bez problemów! Zastal wygrał w Bydgoszczy

Czwarte zwycięstwo w rozgrywkach Energa Basket Ligi odnieśli koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra.

Zielonogórzanie pokonali w Bydgoszczy Astorię 91:73. Z przebiegu całego spotkania zastalowcy byli wyraźnie lepsi. Już pierwsza kwarta ustawiła rywalizację. Zastal prowadził po niej 30.:19. Do przerwy było już 56:38, choć w pewnym momencie goście prowadzili różnicą ponad 20 punktów. Zastal grał koncertowo w ataku, a i w obronie trudno było powiedzieć cokolwiek złego o dyspozycji naszych graczy.

Bydgoszczanie odrobili cześć strat w trzeciej kwarcie. Dzięki bardzo dobrej końcówce tej odsłony meczu gospodarze doszli nasz zespół tylko na 10 „oczek”. Ostatecznie jednak Zastal zagrał po profesorsku, wygrał różnicą 18 punktów.

Była ta czwarta z rzędu wygrana podopiecznych Olivera Vidina w rozgrywkach EBL. Najwięcej punktów dla Zastalu zdobyli: Hadzibegovic 20, Żołnierewicz 18, Kutlesić 13, Brewton 12.