KOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Pewna wygrana Stelmetu we Wrocławiu!

Druga wygrana Stelmetu Enei BC w Energa Basket Lidze. Zielonogórzanie wyraźnie pokonali we Wrocławiu WKS Śląsk 78:58.

Mistrzowie Polski postawili twarde warunki od początku spotkania. Efekt? Prowadzenie po pierwszej kwarcie 28:16. Stelmet świetnie grał w defensywie, a zmorą dla rywali kolejny raz był Marcel Ponitka. Gracz zielonogórzan zanotował w całym spotkaniu  sześć przechwytów.

Pod koniec drugiej kwarty przewaga Stelmetu sięgała już 20 punktów. Zielonogórzanie zdominowali obie tablice, byli też skuteczniejsi rzutowo, zwłaszcza z dystansu.

Po zmianie stron gospodarze po „trójce” Michała Gabińskiego zbliżyli się na 14 punktów, wtedy o czas poprosił Žan Tabak. Po powrocie na parkiet po chwili znów przewaga oscylowała wokół 20 „oczek”. Ten bezpieczny dystans zielonogórzanie utrzymali do końca spotkania.

Najwiecej punktów dla zwycięzców zdobyli: Iffe Lundberg 17, Geoffrey Groselle 14 i Marcel Ponitka 12.

We wtorek, 8 września pierwszy domowy mecz zielonogórzan. W hali CRS zmierzą się z Legią Warszawa.