ZIELONA GÓRA:

Paweł Zalewski już oficjalnie w radzie. Czym zajmie się społecznik?

Ruch Miejski Zielona Góra ma nowego przedstawiciela w ratuszu. Miejsce Anity Kucharskiej-Dziedzic, obecnie już posłanki Lewicy, zajął Paweł Zalewski. Reprezentant społecznej Komisji Rewitalizacji złożył ślubowanie i opowiedział o priorytetach swojej pracy.

Jako radny ze środowiska społeczników będzie się skupiał na ochronie przyrody oraz prawach mieszkańców do współdecydowania o mieście.

Wchodzą w to między innymi konsultacje społeczne, większe otwarcie się miasta na mieszkańców, na partycypację, czyli aktywny, zaawansowany udział mieszkańców w zarządzaniu miastem. Jeszcze jest kwestia rewitalizacji – w tym obszarze jest najwięcej zdegradowanych budynków mieszkalne, są problemy gospodarcze, miasto nie funkcjonuje tak, jak powinno. Mam 150 zadań programowych, które mieliśmy w kampanii wyborczej. Bardzo wiele różnych kwestii. Na pewno będę działał priorytetowo, jeśli chodzi o konsultacje społeczne i także o ochronę środowiska, ochronę cennych terenów przyrodniczych.Paweł Zalewski

Na swojej pierwszej sesji radny zgłosił interpelację w sprawie likwidacji niebezpiecznych odpadów w Przylepie.

Pojawiła się nowa możliwość. Możemy otrzymać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska nawet 50% dofinansowania. Podobno jest to kwestia urzędu marszałkowskiego, ale jest to do sprawdzenia. Oczywiście poczekam też na odpowiedź prezydenta w tej kwestii i zobaczymy. Fajnie by było jednak skorzystać z tego dofinansowania, bo może się to nie powtórzyć. Trzeba złożyć wniosek do końca grudnia.Paweł Zalewski

Paweł Zalewski jest znany zielonogórzanom również jako pomysłodawca tzw. zielonych przystanków. Zgłosił ten projekt do budżetu obywatelskiego. Obecnie zadanie jest na etapie konsultacji w urzędzie miasta.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: