MUZYKA:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Patrycja Kamola nie samym jazzem żyje. Dziś wystąpi w Kawonie!

W disco polo na pewno nie pójdzie, ale popową twórczością, skrojoną pod stacje radiowe też się zajmuje. Patrycja Kamola, absolwentka i wciąż studentka naszej uczelni jazzu jednak nie porzuca.

Jest absolwentką kierunku jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim, ponadto rozwija swoją wiedzę z zakresu jazzu na wokalistyce jazzowej, którą studiuje na katowickiej Akademii Muzycznej, jak również studiuje edukację muzyczną na naszej uczelni. Rok temu wydała płytę, którą debiutowała na polskim rynku muzycznym. To jej muzyczne dziecko.

Koncertowaliśmy dość sporo. Było po 4-5 koncertów w miesiącu. To dość sporo jak na osobę studiującą i pracującą. Płyta bardzo fajnie się przyjęła wśród słuchaczy, została nominowana również do fonograficznego konkursu „Płytowy Debiut 2016” i wygrała w kategorii jazz. Jest to dla mnie duże wyróżnienie, zwłaszcza, bo to moja płyta z autorskimi kompozycjami. Ponadto uzyskała status złotej płyty.Patrycja Kamola

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła od szkoły muzycznej, gdzie uczyła się grać na klarnecie. Potem zajęła się śpiewem i ta pasja trwa do dziś. Patrycja Kamola nie samym jazzem jednak żyje. Tworzy też projekt popowy, zdefiniowany pod stacje radiowe. W swoim dorobku ma również projekty bluesowe z Jackiem Jagusiem. Dziś zaprezentuje głównie muzykę ze swojej płyty.

Wystąpi zespół, który nagrał ze mną płytę. Muzycy współpracują ze mną już od dłuższego czasu. Na saksofonach zagra Jarosław Dąbrowski, na trąbce Łukasz Kłos, na pianinie Paweł Lenar, na kontrabasie Janusz Lewandowski i na perkusji Jarosław Marszałek. Polubiliśmy się, działamy ze sobą fajnie. Na scenie jest chemia. To ludzie z dużym dorobkiem, którzy współpracują z wieloma artystami.Patrycja Kamola

Koncert jako gospodarz uświetni z nutką humoru Alex Niebrzegowski. Impreza w Piwnicy Artystycznej Kawon rozpocznie się o 19:30. Bilet w cenie 10 zł. Cała rozmowa z Patrycją Kamola do wysłuchania poniżej.

Godzina Rektorska

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X