ZIELONA GÓRA:

Parking wielopoziomowy nie będzie darmowy

O powstaniu parkingu wielopoziomowego w okolicach Palmiarni mówi się już od jakiegoś czasu. Niedawno miasto przystąpiło do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu, na którym w przyszłości mogłoby zaparkować kilkaset aut.

W audycji Prezydent na 96 FM, słuchacz pytał Janusza Kubickiego, kiedy inwestycja dojdzie do skutku. Ponadto wyraził również obawy o to, czy miejsce nie zostanie zastawione przez auta pracowników pobliskich urzędów.

Ja myślę, że jeżeli powstanie parking wielopoziomowy, to nie będzie również parkingiem do końca bezpłatnym. Mam nadzieję, że za chwilę podniesiemy też ceny na niektórych parkingach, żeby była rotacja. Przed Urzędem Miasta jest ostatnio coraz trudniej zaparkować. I tu nie chodzi o to, żeby zarabiać. Chodzi o to, że jak ktoś przyjeżdża załatwić sprawę do urzędu, to żeby miał szansę zaparkować. Godzina wydaje się być optymalnym czasem do załatwienia sprawy.Janusz Kubicki

Prezydent miasta uważa, że na parkingach w centrum powinna być większa rotacja aut.

W centrum też chcemy nad tym popracować, bo jeżeli chcemy, żeby centrum żyło, to trzeba mieszkańcom pozwolić do niego dojechać, a żeby można było dojechać, to trzeba zaparkować. Na godzinę, dwie, a nie na osiem, dziesięć, dwanaście. To kwestia rotacji. Myślę, że takie ruchy są przed nami.Janusz Kubicki

Dodajmy, że mieszkańcy swoje uwagi do terenu na tyłach Palmiarni mogą zgłaszać do 5 kwietnia. Dokumenty będą do wglądu do 21 marca w Urzędzie Miasta przy ul. Podgórnej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: