ZIELONA GÓRA:

Parking przy Palmiarni zamknięty. Pensjonariusze DPS-u wracają do Zielonej Góry

Dom Kombatanta przygotowuje się na powrót pensjonariuszy. Do placówki ma wrócić około 100 osób. Podobnie jak przy ewakuacji domu, służby odpowiedzialne za transport pacjentów będą korzystać z miejsc parkingowych przy Palmiarni. Z tego powodu miejsca postojowe są niedostępne dla kierowców.

Parking posłuży jako punkt dezynfekcji pojazdów – karetek pogotowia i karetek wojskowych.

Transport, który będzie realizowany przez różnego rodzaju sprzęt jeżdżący, po każdym przyjeździe będzie musiał być odkażany. W związku z tym parking przy Palmiarni jest zamknięty dla wojska i dla straży pożarnej, która będzie dokonywać dekontaminacji tego sprzętu.

Jak długo potrwa transport pacjentów? Wszystko będzie zależeć od tego, jak sprawnie pójdzie akcja, czy będzie można np. przewieźć jedną karetką dwie osoby. Jeśli dzisiaj do Domu Kombatanta nie dotrą wszyscy pensjonariusze, parking przy Palmiarni będzie nieczynny także jutro.

Budynek Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów został wcześniej zdezynfekowany. Jeden z pawilonów obiektu będzie służył jako izolatorium dla mieszkańców zakażonych koronawirusem. Personel będzie podzielony na dwie grupy. Jedna zaopiekuje się zdrowymi pacjentami, druga – pensjonariuszami z infekcją.

Obowiązki dyrektora placówki pełni Wioletta Baziuk, wcześniejsza kierownik domu „Senior-Wigor”.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: