ZIELONA GÓRA:

Park w Zatoniu otwarty dla turystów. Dlaczego warto go zobaczyć?

W tym miesiącu odbyły się pierwsze spacery po zrewitalizowanym parku w Zatoniu. Turystom towarzyszyli przewodnicy z centrum informacji turystycznej „Visit Zielona Góra”. Oprócz tego, jak wygląda teraz teren wokół ruin pałacu pokazali swój punkt informacyjny.

Park w Zatoniu został zrealizowany w ramach unijnego projektu „Zatonie-Branitz 2020”.

W ramach projektu zrewitalizowano park, odtworzono architekturę krajobrazu – stworzono alejki, stawy, ale głównym elementem było odbudowanie oranżerii przy ruinach pałacu, w której działa kawiarenka. Postawiono również trejaż, który połączył ruiny pałacu z oranżerią, w której można skosztować kawy, zjeść sobie pyszne ciastko, “kulę Talleyranda”.

Atrakcje zatońskiego parku promują gadżety dostępne w punkcie informacji turystycznej.

Udało się stworzyć znaczki turystyczne i naklejki Wander Card jako pamiątkę z odwiedzenia naszego punktu informacji, ale również całego parku. Zapraszamy do punktu informacji turystycznej od środy do niedzieli w godzinach 10:00-18:00. Od 7 listopada będziemy organizować spacery z przewodnikiem – w sobotę o godzinie 17:00 i w niedzielę o godzinie 11:00. Przewodnicy w strojach historycznych będą oprowadzać zainteresowane osoby po Parku Książęcym w Zatoniu.

Historia parku w Zatoniu jest związana z księżną Dorotą de Talleyrand-Perigord, która zleciła odtworzenie dzieła architekta Petera Lenne. Z jej inicjatywy zmienił się także pałac w Zatoniu – z barokowego dworu stał się rezydencją klasycystyczną.

autorzy: Aleksandra Pietruszewska, Marcin Fijałkowski

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00