WAŻNEZIELONA GÓRA:

Park Tysiąclecia: Prace osiągają półmetek [WIDEO]

Co słychać w Parku Tysiąclecia? Jedna z najważniejszych miejskich inwestycji osiąga właśnie półmetek.

W parku sporo się jednak dzieje i dziać będzie. Roboty ziemne to jedno, ale perspektywa zainstalowania ławeczek i monitoringu to drugie. O szczegóły pytaliśmy zielonogórskiego radnego Grzegorza Hryniewicza.

Przygotowywane są ścieżki, odbywa się konserwacja i upiększanie drzewostanu. Teraz główne prace skupiają się na tężni, która powstanie w Parku Tysiąclecia. Zajmujemy się również małą architekturą. Przygotowane jest ponad sto ławeczek, które niebawem zostaną zamontowane. Niebawem zajmiemy się oświetleniem i monitoringiem, to wszystko jest jeszcze przed nami. Chciałem powiedzieć, że jeszcze nie jesteśmy na półmetku. Mamy sześć miesięcy za sobą, jeszcze siedem miesięcy przed nami, a prace posunęły się i posuwają dalej do przodu. 

Co ciekawe, podczas prac budowlańcy natknęli się na stare schody, które mają także zostać zrewitalizowane.

Okazało się, że odnaleziono tam stare schody, które również będą odświeżone i zrewitalizowane. Prace trwają także przy nowych schodach, które zapewne też mieliście Państwo okazję zobaczyć. Będzie niebawem wybierana także struktura, którą będą pokryte te schody. Także prace idą do przodu zgodnie z planem. Nie ma żadnych opóźnień i jestem dobrej myśli i trzymam mocno kciuki.

Rewitalizacja Parku Tysiąclecia ma się zakończyć w tym roku pochłonie kwotę 15 milionów złotych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00