HOTZIELONA GÓRA:

Park Tysiąclecia będzie w końcu zrewitalizowany! Podpisana została umowa realizację prac [WIDEO]

15 milionów złotych – dokładnie tyle ma wynieść rewitalizacja zielonogórskiego Parku Tysiąclecia. W ramach prac zaplanowano między innymi renowację historycznego ogrodzenia, wymianę nawierzchni ścieżek pieszo – rowerowych, nowe nasadzenia i uporządkowanie starego drzewostanu, wybudowanie tężni solankowej, stworzenie ogrodu zmysłów oraz wymianę ławek.

Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? W dużej mierze zależy to od ewentualnych znalezisk archeologicznych. Bo Park Tysiąclecia jest zabytkowy, dawniej znajdował się tam cmentarz. Ale jak mówi Paweł Jakubowski, prezes zarządu firmy odpowiedzialnej za wykonanie prac, wszystko powinno pójść sprawnie i zgodnie z planem.

Nasza firma od wielu lat zajmuje się rewitalizacją zabytkowych parków, mamy w tym zakresie duże doświadczenie. To nie jest dla nas problem. Jedynym problemem może się okazać czas potrzebny konserwatorowi do analizy tych szczątek. 

Starania o rewitalizację Parku Tysiąclecia trwały od wielu lat. Nie będzie to też tania inwestycja. Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry, uważa jednak, że bezpieczeństwo mieszkańców oraz estetyczny wygląd tego zielonego obiektu w centrum miasta jest wart tak dużych pieniędzy.

Jak przejdziemy się ścieżkami, to chodzenie po nich nie jest już przyjemnością. Pojawia się obawa, że możemy sobie coś zrobić. Ten park dalej będzie parkiem, ale uzyska nowe oblicze. Jest co robić? 

Dodajmy, że Park Tysiąclecia w nowej odsłonie powinien być gotowy późną jesienią 2023 roku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X