ZIELONA GÓRA:

Park handlowy i rondo w okolicy. Taki będzie los dawnej Estrady

Wiemy, co stanie się z terenem po dawnej zielonogórskiej Estradzie. Zainwestuje w niego firma Nova z Gliwic. Planowana jest także przebudowa pobliskiego skrzyżowania.

Estrada, znana również jako Hala Ludowa, była kiedyś częścią fabryki włókienniczej przy ul. Wrocławskiej. W 2001 r. sprzedano ją nieznanemu inwestorowi, natomiast w 2011 r. wybuchł tam pożar. Przez dłuższy czas zagrożenie w mieście stwarzały ruiny obiektu.

Na około dwóch hektarach wykupionych działek powstanie park handlowy. Zakres prac przedstawiła Ewa Bobkowska, prezes zarządu firmy Nova.

– Zamierzamy wybudować i oddać, myślimy w maju, czerwcu 2018 r., trzy obiekty handlowe. Chcemy jeszcze w tym roku przystąpić do prac. Rozpoczniemy prace porządkowe, a później prace budowlane. Będzie tam park handlowy i jedna z sieci spożywczych.

Gliwickie przedsiębiorstwo będzie także poszukiwać wykonawcy przebudowy skrzyżowania u zbiegu ulicy Wrocławskiej i Sienkiewicza. Oprócz tego powstanie wjazd na ulicę Lwowską.

– Ten teren będzie również bezpośrednio skomunikowany z ulicą Lwowską. Będzie dodatkowy wjazd, więc nie będzie się to opierało tylko na rondzie – dodał prezydent Janusz Kubicki.

Rondem zajmie się jedna z lokalnych firm, wybrana w drodze przetargu.

Inwestycje zostaną wykonane równocześnie. Początek prac przewidziano na wrzesień. Koszt prac to około 45-48 milionów złotych netto.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: