ZIELONA GÓRA:

Panie, zawalczmy o swoje zdrowie! NFZ przypomina o badaniach cytologicznych

Nawet najcenniejszy, najpiękniejszy prezent z okazji Dnia Kobiet nie zastąpi daru zdrowia. Podczas swojego święta panie mogą (i powinny) zadbać o nie same. Taką możliwość daje im lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

W poradni ginekologiczno-położniczej w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze zorganizowano badania cytologiczne. Pozwalają one wcześnie wykryć zmiany w szyjce macicy.

Finansujemy program profilaktyki raka szyjki macicy, który jest skierowany do kobiet od 25. do 59. roku życia, natomiast cytologię można wykonać, gdy przekroczymy albo nie mamy jeszcze tylu lat. W ramach poradni ginekologiczno-położniczej, jeżeli jest takie wskazanie, taką cytologię możemy zrobić.Joanna Branicka, kierownik Działu Organizacji i Promocji Zdrowia lubuskiego oddziału NFZ

Cytologia jest szczególnie zalecana kobietom, które nie wykonywały jeszcze takiego badania bądź robiły je dawno. Akcję NFZ-u wspiera Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Boksing”, które na Dzień Kobiet przygotowało pokazowy trening pod hasłem „Silna, bo Zdrowa”.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00