ZIELONA GÓRA:

Pamiętajmy o noszeniu maseczek. Przerwa „na dymka” nie zwalnia z obowiązku

W sklepach, autobusach, a także na otwartej przestrzeni mamy obowiązek zasłaniać usta i nos. Zielonogórska policja przypomina o tej zasadzie. Niemal codziennie otrzymuje zgłoszenia o tym, że nie wszyscy mieszkańcy jej przestrzegają.

Z obowiązku zakładania maseczek czy innych osłon nosa i ust zwalnia jedynie zaświadczenie lekarskie. Zapomnijmy więc o takich wymówkach, jak „potrzeba” zapalenia papierosa.

Jeśli są wśród nas osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą nosić maseczek ochronnych lub w inny sposób zasłaniać twarzy, to w przypadku kontroli muszą okazać policjantom specjalne zaświadczenie. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa – to również od nas zależy, że nie będzie wzrostu zachorowań na koronawirusa. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, zakładamy maseczki, zakrywajmy twarz. Tym bardziej, że wiele osób nie życzy sobie, aby osoby w ich otoczeniu nie stosowały się do zasad bezpieczeństwa.

Policja będzie sprawdzać, czy dostosowujemy się do obowiązku noszenia maseczek, również w trakcie wspólnych kontroli z sanepidem.

W myśl znowelizowanych 10 października przepisów zasłanianie twarzy stało się obowiązkiem nie tylko w przestrzeniach zamkniętych, ale także na przestrzeniach otwartych, między innymi na ulicach i na cmentarzach. Policjanci będą prowadzić kontrole nie tylko samodzielnie, ale także z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Aby chronić siebie i innych przed zakażeniem, pamiętajmy także o dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu społecznego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: