ZIELONA GÓRA:

Palacze do badań! Oczywiście darmowych dla wszystkich Lubuszan

Po raz kolejny Zarząd Województwa Lubuskiego pragnie przebadać mieszkańców i zadbać o ich zdrowie. Tym razem lekarze i specjaliści sprawdzą nasze płuca. Czy rzeczywiście jesteśmy najzdrowsi ze względu na tlen pochodzący z otaczających nas terenów zieleni?

Zdrowe płuca Lubuszan to darmowe badania dla palaczy w wieku od 55 do 80 lat, palących minimum jedną paczkę papierosów dziennie, od co najmniej 30 lat oraz tych, którzy rzucili nałóg w ciągu ostatnich 15 lat. Jak się okazuje wcześnie wykryte nieprawidłowości płuc, mogą być skutecznie leczone. Dlatego też, tak ważne są badania profilaktyczne, a nie działanie dopiero w momencie pojawienia się pierwszych objawów nowotworu. Na badania województwo przekazało 200 tysięcy złotych. Będzie to spotkanie z pulmonologiem i wykonanie tomografii klatki piersiowej. A gdzie będzie można spotkać się z lekarzami? Opcji jest kilka:

  • Wojewódzki Szpital Kliniczny im. K. Marcinkowskiego w Zielonej Górze – przebadanych może zostać tutaj 129 osób,
  • 105 Kresowy Szpital Wojskowy z przychodnią w Żarach – program obejmie 150 osób,
  • Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu – sprawdzić tutaj płuca może również 150 osób,
  • Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim – lekarze przyjmą 120 osób.

Rejestracja trwa do połowy listopada i można jej dokonać osobiście lub telefonicznie, we wtorki w godzinach od 10:00 do 12:00 w poradni gruźlicy i chorób płuc lub pod numerem 68 329 65 05.

 

 

 

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: