ZIELONA GÓRA:

Oszuści znów podają się za policjantów!

Oszuści wymyślają wiele sposobów, aby wyłudzić pieniądze. Metoda „na wnuczka” jest już dobrze znana, coraz częściej jednak złodzieje podają się za policjantów, aby dokonać manipulacji i kradzieży. I chociaż policja wielokrotnie apeluje, aby nie dawać obcym osobom pieniędzy, to niestety oszuści wciąż próbują swoich działań.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze, kilka dni temu dyżurny odebrał telefon od osób, które były narażone na straty finansowe. Oszuści podając się za policjantów, chcieli okraść starsze osoby, opowiadając fałszywe informacje o wypadkach członków ich rodziny.

Oszuści działający metodą „na policjanta” zaatakowali dzisiaj mieszkańców Zielonej Góry. Przestępcy wielokrotnie dzwonili do starszych osób, próbując wyłudzić od nich pieniądze. Telefony od przestępców odebrało kilkoro mieszkańców miasta. Z informacji, jakie przekazali dyżurnemu wynikało, że nieznany mężczyzna podający się za policjanta próbował ich przekonać do wypłaty pieniędzy konta. Twierdził jednocześnie, że członkowie ich rodzin mieli wypadki i pieniądze są potrzebne aby sprawa nie trafiła do prokuratury – informuje Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze. Przypomina też, że policjanci nigdy nie żądają od nikogo pieniędzy, ani nie informują o prowadzonych działaniach, a jeśli pieniędzy potrzebuje członek naszej rodziny, zadzwońmy do niego sami i sprawdźmy, czy tak jest w rzeczywistości.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: