KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Ostatnie akcenty Lata Muz Wszelakich: co nas czeka w centrum miasta?

Plac Teatralny był już miejscem wielu koncertów, seansów filmowych i spektakli. Dużo działo się tam w ramach Lata Muz Wszelakich. Ten weekend jest ostatnią szansą, by zobaczyć, co ma do zaoferowania Zielonogórski Ośrodek Kultury i zaproszeni artyści.

Śpiew, taniec i zabawy ludowe będą elementem Pikniku Tradycji, który poprowadzi stowarzyszenie Akademia Tradycji. W sobotę, 22 sierpnia od godziny 17:00 wystąpi m.in. grupa śpiewu białego „Drewno” i zespół Górali bukowińskich. W niedzielę na Placu Teatralnym przypomnimy sobie natomiast zabawy podwórkowe.

Zabawy poprowadzi „Studnia Życzeń”. Będą bańki, będą kolorowanki, klasyczne zabawy podwórkowe: skakanie w gumę, kręconki. Zapraszamy wszystkich od godziny 16:00 do 18:00 w przestrzeni Placu Teatralnego, tam gdzie znajdzie się odrobina cienia, ale zachęcamy też, aby dzieci miały ze sobą jakieś nakrycie głowy, rodzice – parasole, pod którymi będą mogli się skryć i oczywiście wodę do picia.
mat.prasowe

Z ostatnimi dniami wakacji nieodłącznie kojarzą się też popisy klaunów, akrobatów i innych artystów ulicznych w zamian za datki do kapelusza. W trakcie festiwalu BuskerBus zaprezentują się sztukmistrze z różnych stron świata.

Mamy tutaj gości z Brazylii – udało im się wcześniej przyjechać do Europy i dlatego będą. Są artyści z Włoch, Hiszpanii, Australii, Wielkiej Brytanii, Francji. To jest festiwal znany, więc mogę zapewnić, że będą żonglerzy, będzie klaunada, iluzja, taniec, będzie kilku muzyków, teatry. Dominują w tym roku małe składy, właściwie głównie jednoosobowe, bo jest taki czas, że łatwiej planować jednoosobowo wyjazdy po świecie i Europie.

Festiwal sztuki ulicznej BuskerBus odbędzie się we wtorek, 25 sierpnia i w środę, 26 sierpnia. Artystów spotkamy na deptaku przy Lubuskim Teatrze i przy ratuszu od 12:00 do 21:00. Wieczorem miejscem ich pokazów będzie Piekarnia Cichej Kobiety.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: