UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Ostatnia okazja, by wsiąść na miejskie rowery. Gdzie trafią na zimę?

Powoli kończy się sezon na korzystanie z rowerów miejskich. Na przejażdżki nimi będziemy mogli wybierać się jeszcze przez kilka dni. To dobry moment, by podsumować pierwszy okres użytkowania jednośladów.

System wypożyczania miejskich rowerów zaczął działać od sierpnia. Jak uważa Robert Górski, radny i prezes stowarzyszenia Rowerem do Przodu, był to udany start. Mieszkańcy często wybierali jednoślady jako środek transportu.

W ciepłe dni mieliśmy nawet do 4 tysięcy wypożyczeń na dobę. Duże zainteresowanie grup wiekowych, bo jeżdżą i młodzi, i starsi. Są też rowery cargo, oblegane w szczególności przez rodziny, ponieważ dzieci bardzo lubią być przewożone przez rodziców w takich rowerach. Pary korzystały z tandemów, także było dużo wypożyczeni rowerów tego typu. Myślę, że system się przyjął i będzie rozbudowywany.Robert Górski

Jedną z grup, która zyskała na obecności rowerów miejskich, są studenci. Na Uniwersytecie Zielonogórskim mają do dyspozycji kilka stacji do ich wypożyczania.

Studenci mogą korzystać między innymi ze stacji przy alei Wojska Polskiego, przy kampusie B. Na kampusie A jest stacja przy ulicy Szafrana i powyżej przy ulicy Podgórnej. Jest również stacja na skrzyżowaniu ulic Wiśniowej i 1 Maja, w okolicach Wydziału Artystycznego.Robert Górski

Z końcem listopada rowery ze wszystkich stacji zjadą do hali magazynowej. Tam serwisanci przygotują je do kolejnego sezonu, który rozpocznie się 1 marca.

Zasady korzystania z rowerów pozostaną te same: nadal będziemy je wypożyczać poprzez aplikację Nextbike lub terminale przy stacjach. Pierwsze 20 minut jazdy wciąż będzie bezpłatne, za kolejne minuty zapłacimy 2 złote. Za czas powyżej godziny – dodatkowe 4 złote.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: