KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Ostatni tydzień zgłoszeń do Wawrzynów. Za co będą nagrody?

To ostatni dzwonek dla twórców z naszego regionu. Jeszcze do piątku mogą zgłaszać swoje prace do Lubuskich Wawrzynów. Jak zawsze, nagrody te będą przyznane w trzech kategoriach: literackiej, naukowej i dziennikarskiej.

Konkurs prowadzi zielonogórska biblioteka Norwida wspólnie z biblioteką gorzowską. Przyjmuje publikacje od autorów, których łączy coś z województwem lubuskim.

Jeśli chodzi o Wawrzyn Literacki, to autorzy też w jakiś sposób muszą być związani z regionem, ale wystarczy, że są na przykład związani przez miejsce urodzenia. Albo wydali swój tomik czy swoją prozę w jakimś lubuskim wydawnictwie. Oczywiście większość autorów zamieszkuje Ziemię Lubuską, województwo lubuskie i w ten sposób są związani. Ale zdarzają się też osoby, które kiedyś tutaj mieszkały, urodziły się i również zgłaszają prace do konkursu.Agnieszka Ginko, sekretarz Lubuskiego Wawrzynu Literackiego

Poza głównymi nagrodami, czyli statuetkami Wawrzynów, wręczane będą dyplomy. Jurorzy mogą np. przyznać wyróżnienia za całokształt twórczości lub debiut.

Kapituła może przyznać nagrodę za debiut, może przyznać nagrodę specjalną dla dziennikarza poniżej 35. roku życia, za całokształt twórczości. Także w poszczególnych kategoriach dyplomów i wyróżnień może być więcej.Anna Polus, sekretarz Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego

Gala wręczenia Lubuskich Wawrzynów odbędzie się w ostatni czwartek lutego. W tym roku przypada na 27 lutego. O szczegółach konkursu posłuchacie w ostatniej audycji „Norwid Movie” na Facebooku Radia Index. Program prowadził Marcin Fijałkowski.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: