ZIELONA GÓRA:

„Ostatni bastion”, ale stoi mocno! Dziś ruszają 31. Bachanalia Fantastyczne!

Rok po okrągłej rocznicy klub Ad Astra nie zwalnia tempa! Zielonogórscy fani fantastyki będą świętować 31. Bachanalia Fantastyczne. Tym razem są one połączone z 35-leciem Ad Astry.

Impreza będzie odbywać się pod hasłem „Ostatni bastion”. Paweł Kamiński uspokaja jednak, że:

Na pewno nie będą to ostatnie Bachanalia. Nasza siedziba skojarzyła nam się z miejscem troszkę oddzielonym od świata. Z każdej strony jesteśmy otoczeni murem, prowadzi do nas tylko jedna brama. Jest to najbardziej fantastyczne miejsce w Zielonej Górze. Więc jesteśmy bastionem fantastyki. Może nie ostatnim w mieście, bo jest jeszcze kilka fajnych placówek, które z nami współpracują. Ale jeśli chodzi o główne centrum dowodzenia fantastycznym Lubuskim, to jesteśmy my.

W Zielonej Górze pojawią się ludzie fantastyki i nauki, m.in. Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki SNaFi, Jakub Ćwiek, Jacek Inglot i Paweł Majka. Do udziału w Bachanaliach Fantastycznych zaproszono też Francois Launeta – francuskiego autora komiksów na bazie prozy Lovecrafta.

W trakcie imprezy zostanie też rozegrany charytatywny turniej „Use the force”. Celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz Tomka Marczyńskiego. Zawody odbędą się w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego.

Przyjeżdżają do nas gracze z całej Polski. Zwycięzca tego turnieju pojedzie do Stanów Zjednoczonych na mistrzostwa świata. Ale i tak największym wygranym będzie Tomek i jego rodzice, którzy otrzymają od nas pomoc.Paweł Kamiński

W Krzywym Kominie będzie można zaś pograć w gry planszowe, obejrzeć dwie wystawy grafiki i modeli oraz spotkać się ze wspomnianymi pisarzami. Mile widziane są też przebrania.

Bachanalia Fantastyczne odbędą się od piątku do niedzieli. W rozmowie z Kariną Nicińską także temat konkursu „Fantazje Zielonogórskie” oraz winobraniowego Zombie Walka.

Paweł Kamiński, Piotr Witczak – Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra

źródło: http://przystanekplanszowka.pl/2017/09/use-the-force-iii.html

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00