ZIELONA GÓRA:

Ośrodek przy Władysława IV wychodzi naprzeciw seniorom. W środę dzień otwarty

W Zielonej Górze powstanie nowy klub seniora. Zacznie działać od kwietnia na terenie Dziennego Ośrodka Młodzieżowego (który w przyszłości stanie się Domem Wielopokoleniowym). Już teraz osoby starsze są tam mile widziane. Będą mogły odwiedzić placówkę, by opowiedzieć o tym, jakiego wsparcia od niej oczekują.

Dzień otwartych drzwi ma służyć również temu, by seniorzy podzielili się swoimi zainteresowaniami i spędzili czas w miłej atmosferze.

Najpierw chcemy ich posłuchać – czego oni potrzebują, co chcieliby robić. Potem chcemy te oczekiwania spełniać i wejść z nimi we współpracę, żebyśmy razem tworzyli przestrzeń Domu Wielopokoleniowego i żeby ci seniorzy też mieli wpływ na to, co się tutaj zadzieje. Mamy również przygotowaną ankietę, żeby zobaczyć, czego najbardziej potrzebują. Ale chcemy też wypić dobrą herbatę, porozmawiać, ogrzać się wspólnym ciepłem w tej dawnej kotłowni.Dawid Juszczyszyn, dyrektor fundacji Możesz Inaczej

Dzień  otwartych drzwi odbędzie się w tę środę, 13 marca o 17:00.

Klub seniora przy Władysława IV będzie działał w środy. Pozostałe dni w ośrodku – poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek – będą nadal zarezerwowane dla młodzieży. Fundacja Możesz Inaczej, która prowadzi placówkę, chce też jednak zintegrować ze sobą osoby w różnym wieku. – Klub będzie działał, dopóki nie powstanie Dom Wielopokoleniowy. Będzie bardzo wiele zajęć – dziś trudno nam powiedzieć, jakie, dlatego czekamy na to spotkanie, żeby posłuchać, na czym najbardziej im zależy – wyjaśnia Dawid Juszczyszyn.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: