ZIELONA GÓRA:

Osiedle Czarkowo pokaże, jak się dogadać i dobrze bawić! Dziś piknik w Łężycy

Ten weekend rezerwujcie sobie na przyjazd do zielonogórskich sołectw. W Drzonkowie będzie się odbywał Lubuski Piknik Zdrowia, a szeroko rozumianą rekreacją zajmie się Łężyca. Osiedle Czarkowo stanie się miejscem festynu dla mieszkańców.

Impreza ma integrować ze sobą zielonogórzan, zwłaszcza rodziny, na co zwraca uwagę Agnieszka Kozakiewicz.

Ideą tego pikniku rodzinnego było spędzanie wolnego czasu na trawie, na kocykach. Dodaliśmy jednak ławki ze stolikami, bo nie każdy może usiąść na kocyku, aczkolwiek zostawiamy tę opcję. Jest to już kolejna, bodajże trzecia czy czwarta edycja pikniku. Co roku mieszkańców przybywa i są to nowi ludzie, bo budują się nowe bloki, są zasiedlane przez kolejne osoby. W zeszłym roku dzięki tak licznej obecności mieszkańców udało nam się podjąć decyzję co do nazwy ulicy. Mamy teraz ulicę Projektantów.Agnieszka Kozakiewicz

Tegoroczny piknik również pokaże aktywność łężyczan na rzecz całej społeczności. Będzie bowiem połączony z konsultacjami społecznymi.

Widząc duże zaangażowanie mieszkańców w decydowanie o tym, jak wygląda nasze otoczenie, postanowiłam spróbować takich konsultacji. Będą polegać na przedyskutowaniu, w formie zabawy, uwag, które mogą wpłynąć na kształt chociażby naszego placu rekreacyjno-sportowego. Nie chcemy przeprowadzać tych konsultacji w sposób sztywny, poważny. Zaangażowaliśmy już dzieci, które mają nam przygotować swoje propozycje w formie rysunków. Pokażemy też, jak obecnie wygląda nasz pobliski park, w zasadzie las.Agnieszka Kozakiewicz

Na pikniku będzie też mnóstwo atrakcji dla dzieci i rodziców, m.in. gra w streetball, konkursy, malowanie twarzy i ognisko. Początek imprezy – 17 czerwca o godzinie 15:00.

Agnieszka Kozakiewicz

Zobacz więcej
Back to top button
X