ZIELONA GÓRA:

Orszak, na którym każdy mógł poczuć się jak król!

Pogoda dopisała, Lubuszanie również. Ubrani w korony przeszli deptakiem, by wraz z Trzema Królami złożyć hołd Bożej Dziecinie.

Lubuski Orszak Trzech Króli to coroczne wydarzenie z okazji Święta Objawienia Pańskiego. Zielona Góra jest jednym z kilku miast w regionie, w którym odbywa się taki pochód.

Orszak miał trzy przystanki: przy placu Bohaterów, na balkonie Samorządowego Kolegium Odwoławczego przy alei Niepodległości i niedaleko ratusza. Tam odgrywano sceny z „Betlejem polskiego” Lucjana Rydla.

– Bardzo wspaniale. Myślę, że atmosfera jest super. Oby było tak co roku.
– Bardzo ładne to jest, na pewno lepsze niż w zeszłym roku. Scena, te wszystkie występy, to co dotyczy Ewangelii.
– Jest to tradycja, świętujemy Trzech Króli i to mi się podoba. Patrzę na aniołów i wspaniałe diabełki, bo naprawdę trzeba mieć sprawność fizyczną.

Anioły i diabły (a właściwie przebrani za nie szczudlarze) maszerowały wraz z mieszkańcami, podobnie jak uczniowie szkół i bębniarze. W inscenizacji wystąpili zaś m.in.: aktorka Lubuskiego Teatru, Tatiana Kołodziejska w roli archanioła, Marcin Wiśniewski (winobraniowy Bachus) jako Herod i radny miasta Zielona Góra Marek Budniak.

Nie mogło zabraknąć też trzech króli. W nich wcielili się znów Edward Gramont, Krzysztof Machalica i Ireneusz Gorzelanny.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: