ZIELONA GÓRA:

Organizacje mają wolną rękę do krytyki Urzędu Miasta. Ruszyła ankieta ZRDPP

Na blisko 600 organizacji pozarządowych w Zielonej Górze, zaledwie 300 korzysta ze środków miasta. Co z pozostałą połową? Nie istnieje, zawiesza działalność lub nie chce mieć nic do czynienia z urzędem – opcji jest wiele.

Tym razem z pomocą organizacjom pozarządowym wychodzi Zielonogórska Rada Działalności Pożytku Publicznego, która opracowała ankietę mającą na celu sprawdzenie, jak wygląda współpraca trzeciego sektora z miastem.

Tomasz Lehman przewodniczący rady

Ankieta składa się z 14 pytań. Ma ona być dokładnym sprawozdaniem i głosem organizacji oraz informacją, co należy usprawnić. ZRDPP nie chciała, aby Urząd Miasta był bezpośrednio związany z ankietą, dlatego też został on odsunięty od całej akcji, aby organizacje nie obawiały się prawdziwych odpowiedzi, które często mogą krytykować urząd.

Tomasz Lehman przewodniczący rady

Ankietę można znaleźć na facebooku rady oraz stronie Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka i Lubuskiego Stowarzyszenia Profilaktyki Społecznej. Oddać swój głos można do 4 września. Natomiast wyniki zostaną opracowane i zaprezentowane w formie raportu na przełomie września i października.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: