ZIELONA GÓRA:

Ogórkiem dookoła świata, a tym razem do Centrum Przyrodniczego

Ekipa „Z Indexem w Podróży” powróciła do Polski blisko 8 miesięcy temu. Uczestnicy wyprawy mieli czas, aby się zaaklimatyzować, odpocząć i z dystansu czasu opowiedzieć o wyprawie życia, a na pewno młodości.

W ramach cyklu spotkań „Duże podróże za pieniądze nieduże” Mariusz Malinowski pojawi się w Centrum Przyrodniczym, aby wystąpić z opowieścią „W pogoni za marzeniami, czyli ogórkiem dookoła świata”. Zwiedzili 21 państw, pokonali wiele kilometrów, ale przede wszystkim stali się mechanikami, logistykami i podróżnikami przez duże P. Ich wyprawa dla wielu stała się inspiracją, a ogórek, czyli stary Volkswagen stał się nawet człowiekiem.

– To był nasz taki główny człowiek, człowiek już tak go nazwijmy, bez którego byśmy nie zrobili podróży. Osoba, którą zabieraliśmy wszędzie. Już mówię osoba, jako osoba, a nie maszyna bo faktycznie bardzo mocno musieliśmy się nią opiekować w niektórych momentach. Myślę, że sam pojazd dodawał wiele smaku i przyjemności tej podróży. Czasami i droga jest weselsza, czy bardziej przyjemna, niż odwiedzane miejsca. Na pewno to dodawało nam takiego zgrania, zżycia i dużego wyzwania. – mówił Mariusz Malinowski.

Wyprawy mają to do siebie, że pojawiają się podczas nich te najcudowniejsze chwile, ale i momenty, kiedy mamy dość i zastanawiamy się, czy jednak nie odpuścić. Takiej sytuacji nie zabrakło w przygodzie „Z Indexem w podróży”, ale ekipa zdecydowała się jechać dalej, znalazła pracę i zarobiła na dalszą część podróży. Usłyszycie o niej dziś w Centrum Przyrodniczym.

– Przygotowałem specjalne zdjęcia i filmy na to spotkanie. Powiem, że na Kongresie Kobiet, jak opowiadałem o podróży to użyłem prezentacji, którą prezentowaliśmy w podróży, bo nie byłem w stanie jeszcze spojrzeć w te zdjęcia i coś wybrać. Na tę prezentację już się z tym zmierzyłem, mam przygotowane zdjęcia, wybrane specjalnie i wiele opowieści, które na pewno zafascynują. – dodaje podróżnik.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 w Centrum Przyrodniczym przy ulicy Dąbrowskiego. Zapis całej rozmowy znajdziecie poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: