ZIELONA GÓRA:

Odnowa Doliny Gęśnika już na finiszu. W te wakacje wypoczniemy na plaży

To już ostatnie szlify w Dolinie Gęśnika. W sierpniu zakończą się prace na tym terenie. Charakterystycznym elementem, z którego już korzystają spacerowicze, są niebieskie siatki rozciągnięte nad strumykiem. Atrakcji będzie oczywiście więcej.

W dolinie pojawiła się m.in. plaża z hamakami, punkt widokowy i miejsce do grillowania. Tak rozbudowany teren jest uzupełnieniem parku linowego „Gęsie Tarasy”, otwartego dwa lata temu.

Są pergole, miejsca, gdzie można wypocząć, zrobić grilla, rozpalić ognisko, miejsce na hamakowanie – są hamaki, gdzie można odpocząć w cieniu, w zaciszu. Oczywiście też jest przewidziana zimowa atrakcja, aczkolwiek jest zależna od pogody – to ślizgawka, zjeżdżalnia z ulicy Strumykowej. Są też fajne miejsca piknikowe, punkt widokowy, opisy przyrody. Opisane są zwierzęta, jakie żyją w Dolinie Gęśnika, jaka fauna i flora występuje.

Wykonawca inwestycji dobuduje jeszcze fragment chodnika i zjazd dla wózków. Oficjalne otwarcie Doliny Gęśnika miasto zaplanowało na wrzesień.

Chcemy najprawdopodobniej we wrześniu jako władze miasta zrobić taką imprezę otwierającą, żeby przedstawić mieszkańcom Dolinę Gęśnika, bo nie każdy tam był. A to nie tylko teren dla mieszkańców okolicznych osiedli, ale praktycznie dla wszystkich zielonogórzan. Wiem, że ludzie przyjeżdżają nawet z innych miast, że ma to swoją siłę przyciągania.

W przyszłości Dolina Gęśnika może być połączona tunelem z Wagmostawem. Miasto poszukuje funduszy na wykonanie podkopu pod ulicą Sulechowską.

Spacer Doliną Gęśnika w Zielonej Górze

Spacer w Miasto Zielona Góra❓ KONIECZNIE Doliną Gęśnika❗️Place zabaw, hamaki nad strumieniem, plaża, Gęsie Tarasy, zielnik, miejsca do wypoczynku i paleniska, edukacyjne ścieżki rowerowe, punkty widokowe – to tylko część atrakcji. Zobaczcie naszą wideorelację❗️

Geplaatst door Radio Index 96 fm op Zondag 26 juli 2020

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: