KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

Odkurzmy historię razem z Igorem Myszkiewiczem!

Historia może być fascynująca, a zwłaszcza w ciekawej formie. Poważne, wesołe, a czasem szalone dzieje Zielonej Góry pokazał Igor Myszkiewicz. Artysta stworzył książkę „Paprochy historii. Zielonogórskie podróże w czasie”.

To pełnometrażowy komiks przybliżający w atrakcyjnej formie zaskakujące meandry dziejów Zielonej Góry. A są to dzieje niezwykłe, wplecione niejednokrotnie w historię o wiele większą… (…) Z perspektywy czasu widać niekiedy jak rozrzucone na przestrzeni wieków zdarzenia łączą się w elementy większych narracji, niby zapomniane gdzieś pod szafą paprochy, które, gdy dać im czas, obrastają kurzem i pajęczyną zbijając się niepostrzeżenie w przedziwne, fantastyczne kłęby… – czytamy w materiałach promocyjnych.

„Paprochy historii” są kolejną książką w dorobku Igora Myszkiewicza. Plastyk ma w dorobku m.in. powieść graficzną „W sepii” oraz książkę „Signum Temporis. Zielonogórskie pomniki i rzeźby plenerowe”.

Komiks wydało Stowarzyszenie Forum Art. Został on wyróżniony dyplomem za walory edytorskie w czasie tegorocznej gali Lubuskich Wawrzynów.

Premiera książki i spotkanie z autorem odbędzie się 13 września o godzinie 17:00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej. W gmachu przy alei Niepodległości 15 pojawi się też wystawa rysunków wykonanych do publikacji.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00