ZIELONA GÓRA:

Od Polaków dla Polonii – lubuska młodzież zbiera dary na Białoruś

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży okazuje solidarność z Polakami za granicą. Młodzi ludzie, ze świadomością, że naród tworzą również ludzie poza obszarem kraju, wyciągają pomocną dłoń do rodaków ze Wschodu. Prowadzą akcję „Polak z sercem”.

„Polak z sercem” to zbiórka artykułów żywnościowych dla potrzebujących Polaków z Kresów. Darczyńcy mogą dostarczać również artykuły chemiczne, szkolne i zabawki.

Naprawdę wszystko może się przydać. Przede wszystkim artykuły papiernicze, aby wspomóc szkoły na Kresach, bo niestety jest tam trudna sytuacja, jeżeli chodzi o edukację. Z chęcią na pewno przyjmiemy zeszyty, długopisy, książki, gry planszowe.Sara Dumbia, koordynatorka akcji „Polak z sercem” w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, uczennica „Budowlanki”

Szkoła Sary zdecydowała się pomóc Polakom na Białorusi, ponieważ uczestniczyła w wymianie młodzieżowej. Uczniowie mieli już więc możliwość poznać sytuację tamtejszej Polonii.

Nasza szkoła ostatnio brała udział w wymianie białorusko-polskiej. Uczniowie pojechali tam zobaczyć, jak żyją ludzie, jak żyje młodzież, jak chodzi do szkoły. Poznali ich sytuację i ze względu na to, że doświadczyli tego, że jest ciężko, też przyłączyli się do akcji „Polak z sercem”.Sara Dumbia

Akcja będzie trwać do 24 listopada. Dary można przynosić do szkół, a także do parafii.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: