ZIELONA GÓRA:

Od piątku z powrotem ruszymy na rowery. Będą gotowe już po północy

Stacje Zielonogórskiego Roweru Miejskiego są jeszcze puste, ale już w weekend będziemy mogli z powrotem wybierać się na przejażdżki miejskimi jednośladami. W piątek ruszy drugi sezon użytkowania systemu wypożyczania rowerów. Czy i tym razem mieszkańcom uda się wykręcić rekordy?

Mimo tego, że pierwszy sezon był krótki (rozpoczął się w sierpniu i zakończył wraz z końcem listopada), zielonogórzanie skorzystali z rowerów prawie 200 tysięcy razy, co dawało średnio 500 wypożyczeń na każdy rower. Takie liczby oczywiście nie pozostały bez znaczenia dla stanu jednośladów – po zakończeniu sezonu wymagały one przeglądu i napraw.

Po takich 500 wypożyczeniach to jest normalne, że pojawiły się rzeczywiście usterki. My te usterki wyłapaliśmy. Każdy rower przeszedł dość szczegółowy przegląd. Te części, które należało wymienić, zostały wymienione, te, które wystarczyło naprawić, zostały naprawione. Mogę więc powiedzieć, że na tym etapie jesteśmy w pełni gotowi na rozpoczęcie nowego sezonu Zielonogórskiego Roweru Miejskiego.Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy firmy Nextbike

Pracownikom Nextbike’a pozostało więc teraz rozwiezienie rowerów na stacje oraz podłączenie zasilania na stanowiskach. Transport jednośladów będzie odbywał się już w czwartek, jednak system do ich wypożyczenia będzie odblokowany w nocy z czwartku na piątek.

Wtedy nasz dyspozytor uruchamia system. Oznacza to, że w ciągu kilku najbliższych minut wszystkie stacje zostaną aktywowane i będzie można wypożyczać rowery, więc będzie można to zrobić przed 1:00. Wcześniej oczywiście musimy te rowery rozwieźć, więc proszę się nie zdziwić, jeżeli w czwartek zobaczą państwo już rowery na stacjach. Jeszcze nie będzie można ich wypożyczyć – to podkreślam.Marek Pogorzelski

Zasady wypożyczania rowerów pozostają te same. Pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne, do godziny opłata wynosi 2 złote, powyżej godziny – 4 złote. Konta użytkowników, którzy zarejestrowali się w systemie w minionym sezonie, są nadal ważne. Warto jednak pamiętać, że aby wypożyczyć rower, trzeba mieć wpłacone minimum 10 złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: