ZIELONA GÓRA:

Od piątku pojedziemy Trasą Aglomeracyjną. Będą zmiany w kursach autobusów i organizacji ruchu

Zmieniają się trasy linii autobusowych 6 i Z19 – poinformował Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze. Od piątku autobus linii nr 6 będzie kursował z ulicy Objazdowej przez Batorego, Braniborską i Zbigniewa Herberta. Na trasie będzie zatrzymywał się na dotychczasowych przystankach „Zjednoczenia” i „Urząd Celno-Skarbowy”, a także przy słupkach w nowym zespole przystankowym „Herberta”.

Natomiast autobus linii Z19 pojedzie z ulicy Rajskiej przez Energetyków, Herberta i aleję Wojska Polskiego. Zatrzyma się m.in. na przystankach „Zespół Szkół Plastycznych”, „Herberta”, „ZUS” i „Elżbietanki”.

Jednocześnie zawieszone będzie funkcjonowanie przystanków „Dąbrowskiego” i „Centrum Przyrodnicze” w obu kierunkach. Odcinki trasy, którymi nie będą poruszać się autobusy, są zaznaczone kolorem czerwonym na poniższych mapach.

Zmiana kursów autobusów ma związek z uruchomieniem Trasy Aglomeracyjnej, która będzie ulicą Zbigniewa Herberta. Odcinek drogi od ulicy Zjednoczenia do Batorego zostanie otwarty właśnie w piątek. Oddana do użytku będzie również ulica Dworcowa, na odcinku od Batorego do Ułańskiej.

Spowoduje to zmiany w organizacji ruchu. Ulica Dąbrowskiego stanie się drogą podporządkowaną, z której wyjedziemy na ulicę Herberta tylko w prawo. Przywrócone będzie też pierwszeństwo przejazdu przez ulicę Kupiecką/Batorego na skrzyżowaniu z Dąbrowskiego.

Poniżej mapy organizacji ruchu drogowego oraz zmiany w kursach autobusów MZK.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00