ZIELONA GÓRA:

Ochla czeka na remont. Do trzech razy sztuka?

Im bliżej lata, tym częściej powraca temat remontu kąpieliska w Ochli. Na antenie Radia Index mówił o tym radny Paweł Wysocki. Wspomniał, że powstanie komisja ws. renowacji obiektu. Prezydent Janusz Kubicki poinformował zaś, że ruszają konsultacje odnośnie do kąpieliska.

Kwestia Ochli powróciła po raz trzeci. Jak przypomniał radny Grzegorz Hryniewicz, trzy lata temu radni klubu Zielona Razem mieli pomysł, jak zagospodarować teren. Podkreślił też, że inwestycja jest bardzo potrzebna.

Uważamy to miejsce za priorytet pod kątem wypoczynku zielonogórzan. Innego takiego miejsca, gdzie można posiedzieć nad wodą, w Zielonej Górze nie ma. Temperatury z roku na rok rosną, jest coraz bardziej gorąco. Myślę, że takie miejsce jak Ochla i zmodernizowane kąpielisko bardzo przyciągnie zielonogórzan, ale jest też im bardzo potrzebne.Grzegorz Hryniewicz

Radni zamierzają spotkać się z mieszkańcami i wysłuchać ich propozycji. Chcą, aby projekt odnowy kąpieliska powstał w tym roku, a zmodernizowany obiekt – w ciągu dwóch, trzech lat. Pomysł remontu popiera Jacek Budziński z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Kąpielisko powinno być tam zrobione, ucywilizowane. Sam, będąc jeszcze dzieckiem, wielokrotnie korzystałem z tego kąpieliska. Na pewno będzie miało obłożenie, bo już je ma. Dlatego wcześniej czy później będziemy musieli poświęcić odpowiednią ilość pieniędzy, aby ten fragment miasta służył mieszkańcom jako teren rekreacyjny.Jacek Budziński

– Poprzemy każdy projekt, który pozwoli zrewitalizować tę część miasta, który otworzy Ochlę pod względem sportowym i rekreacyjnym – zadeklarował w imieniu klubu Koalicji Obywatelskiej radny Marcin Pabierowski.

Bardzo dobrze, że prezydent poruszył temat Ochli, że chce działać i w nią zainwestować. Od wielu lat o tym dyskutujemy. Czy to będą formy konsultacji, czy to będzie firma, która zaprojektuje i przedstawi koncepcję zagospodarowania Ochli – obojętne. My włączamy się aktywnie w te działania, wspieramy tę inicjatywę i jej kibicujemy. Marcin Pabierowski

– Chcielibyśmy, żeby było to miejsce funkcjonalne, dla wszystkich zielonogórzan – i tych małych, i dorosłych. Żeby były przede wszystkim szatnie, toalety, miejsca gastronomiczne – wylicza potencjalne elementy kąpieliska Grzegorz Hryniewicz.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: