ZIELONA GÓRA:

Ocena na koniec roku z rąk pani prezydent. Wioleta Haręźlak o mijającym czasie nauki

Początek wakacji już za parę dni, więc nie mogło się obyć bez podsumowania roku szkolnego. Jak wypadł on w zielonogórskich szkołach? Ocenę uczniom, nauczycielom i rodzicom wystawiła wiceprezydent Wioleta Haręźlak.

W niektórych typach szkół odbywają się jeszcze egzaminy zawodowe. Można jednak powiedzieć, że większość wytężonej pracy młodzież, dzieci i nauczyciele mają za sobą. Był to rok trudny również dla miasta, ze względu reformę oświaty.

To był rok, w którym musieliśmy bardzo szybko zmienić system kształcenia. Część nauczycieli, którzy uczyli klasy gimnazjalne, pewnie nie do końca została w tych szkołach. Z przyczyn od siebie niezależnych musieli zmienić pracę. Zatem patrząc na te całe zawirowania, wszystkim uczniom naprawdę serdecznie gratuluję. Jestem dumna z nauczycieli, rodziców i przede wszystkim z tych uczniów. Myślę, że potwierdzeniem tego jest uroczystość, która była niedawno w Filharmonii Zielonogórskiej. Nagrodziliśmy tam najlepszych uczniów.Wioleta Haręźlak

Teraz, gdy rok szkolny dobiega końca, Wioleta Haręźlak przypomina jeszcze, by nie budować w szkołach atmosfery niezdrowej rywalizacji.

Wierzę i wiem, że dla każdego ucznia każdy rok szkolny jest jego prywatnym mistrzostwem świata. W różnych dziedzinach. Nie muszę mieć świadectwa z czerwonym paskiem i samych szóstek. Muszę znaleźć w sobie swoje zwycięstwo. Bo fajnie narysowałem, fajnie powiedziałem wiersz. I to jest moje mistrzostwo świata w konkretnym roku szkolnym. Nie tylko uczniom z biało-czerwonymi paskami, ale wszystkim uczniom, którzy zdobyli swoje mistrzostwo świata, życzę wspaniałych wakacji, bo na nie zasłużyli.Wioleta Haręźlak

Wiceprezydent ujawniła również plany związane z rozbudową szkół. Rozstrzygnął się przetarg na utworzenie placówki przy ulicy Energetyków. Pierwsi uczniowie zasiądą w ławkach we wrześniu 2019 roku.

Przypomnę, powstanie tam pełna, ośmioklasowa szkoła podstawowa i sześć oddziałów przedszkolnych. Będziemy się spieszyć, starać się, aby zdążyć na 1 września. Jesteśmy przygotowani, bo koncepcja i program funkcjonalno-użytkowy powstał odpowiednio wcześniej. Firma, która będzie to realizowała, ma to zrobić w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. A my będziemy cały czas przyglądać się tej inwestycji. Przypomnę również, że znajdzie tam siedzibę przedszkole nr 19 z ulicy Batorego.Wioleta Haręźlak

O pomyśle na nowoczesną i przyjazną uczniom szkołę, m.in. strefę relaksu – w powyższej rozmowie. A pytania do włodarza miasta możecie nadsyłać na adres prezydent@wzielonej.pl. Transmisji audycji na żywo na Facebooku i antenie Radia Index – w środę po 12:30.

Zobacz więcej
Back to top button
X