ZIELONA GÓRA:

Obwodnica południowa miasta jeszcze w tym roku

Tak jak informowaliśmy, idzie szybciej niż zakładano. Do końca roku firma Strabag zakończy budowę obwodnicy południowej Zielonej Góry. To pół roku wcześniej niż planowano. Nową trasą prawdopodobnie pojedziemy w marcu – informuje zielonogórski magistrat.
W tej chwili roboty ziemne przy formowaniu i zbrojeniu nasypów oraz warstwy wzmacniające pod konstrukcję jezdni wykonano w ok. 98 proc. Podbudowa, w tym z kruszywa łamanego i betonu asfaltowego, pokrywa ok. 98 proc. odcinka trasy. Mało tego, ostatnia warstwa ścieralnia jezdni jest już w większości położona.
Do dokończenia jest tylko fragment przy pierwszym rondzie (Wilkanowo) oraz w sąsiedztwie ronda Andrzeja Huszczy. Przy obiektach mostowych pozostały drobne prace wykończeniowe.
Przypomnijmy, nowa obwodnica prowadzi od skrzyżowania między Wilkanowem a Świdnicą, przechodzi przez ul. Zielonogórską w Ochli (między kąpieliskiem i skansenem), omijając jednak centrum sołectwa. Kończy się na rondzie Andrzeja Huszczy w Raculi. Warto dodać, że wzdłuż obwodnicy południowej powstanie droga dla rowerów, która połączy istniejące ścieżki przy rondzie Andrzeja Huszczy przy wjeździe do Raculi i trasę Jędrzychów-Zatonie.
Koszt inwestycji wyniesie ponad 130 milionów złotych.
źródło: Urząd Miasta ZG
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00