ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

O co tyle hałasu?! Mieszkańcy Pomorskiego skarżą się na S3

Trzy, a nie pięciometrowy ekran dźwiękochłonny ma pojawić się przy drodze S3 na wysokości Os. Pomorskiego. To zła informacja dla mieszkańców wieżowca, który jest tuż przy drodze szybkiego ruchu.

Czy są tacy, którzy mogą być niezadowoleni z remontu S3? Mogą to być mieszkańcy wieżowca na Os. Pomorskim 1, którzy są tuż przy trasie szybkiego ruchu. Przebudowa jezdni wymusiła demontaż dotychczasowych ekranów dźwiękochłonnych. Nowe mają mieć tylko trzy metry. Sprawą interesuje się radny Jacek Budziński. Radny PiS, mieszkaniec os. Pomorskiego interweniował w tej sprawie u Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Co wskórał?

W tym wieżowcu byłem w 3-4 mieszkaniach na różnych piętrach. To jest tragedia! Szum non stop słychać. Mieszkańcy chcieli, żeby ekran był chociaż pięciometrowy. GDDKiA tłumaczy, że są to specjalne ekrany, które łapią dźwięk. Jednocześnie przyznali, że jeżeli trzymetrowy ekran się nie sprawdzi, to go zburzą i postawią ten większy.Jacek Budziński, radny PiS

Co zdaniem Budzińskiego jest oczywiście marnotrawstwem. Radny PiS spodziewa się protestów mieszkańców, które w końcu sprawią, że i tak pojawi się wyższy ekran dźwiękochłonny.

Nie wiem, czy ktoś to robił teoretycznie, czy się pofatygował i zobaczył. Jest to dokuczliwe, a po rozebraniu dotychczasowych ekranów ja, który mieszkam w środku osiedla słyszę ten hałas w nocy. Trzeba tych ludzi przed tym hałasem uchronić, bo mają już jeden “prezent” z S3 w postaci spalin. 75% wiatru wieje z zachodu.Jacek Budziński, radny PiS

Inwestycje drogowe, konkretnie budowa łącznika z S3 to także problemy dla mieszkańców os. Pomorskiego, którzy mają swoje ogródki działkowe. O tym posłuchacie w całej Rozmowie na 96 FM.

Rozmowa na 96 FM 07-05

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: