ZIELONA GÓRA:

Nowy rok – nowe zamiatarki i śmieciarki. ZGK chce postawić na eko pojazdy

Dla Zakładu Gospodarki Komunalnej ekologia to nie tylko segregacja śmieci. Tę ma ułatwić wyszukiwarka odpadów, uruchomiona na stronie ZGK. Zakład myśli jednak także o wymianie swoich pojazdów na elektryczne. Jaka jest szansa na nowe, ciche, nieemitujące spalin samochody?

Przetarg na nowy tabor dla ZGK zostanie rozpisany najpóźniej w drugiej połowie stycznia – informuje Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Albo będą to pojazdy w całości elektryczne, albo pojazdy na CNG – to zależy, gdzie powstanie stacja CNG, czyli na gaz. Jeśli powstanie w Zielonej Górze, to na pewno będziemy z tego korzystać. Zarówno w zieleni, w odpadach, jak i zamiataniu ulic. Miasto się rozrasta, budowanych jest coraz więcej kilometrów ścieżek rowerowych, więc też chcemy się do tego przygotowywać i kupić np. zamiatarkę typowo do ścieżek rowerowych. Ona już będzie eko – albo na prąd, albo na CNG.

Łącznie ZGK planuje kupić 8-9 pojazdów. Zastąpią one używany obecnie sprzęt.

Sprawdzamy i testujemy. Testujemy i sprawdzamy. Co❓ Zamiatarkę❗ Niby zwykła, a jednak wyjątkowa. Dlaczego❓ Bo elektryczna❗W naszym mieście jest coraz więcej ścieżek rowerowych 🚴‍♀️ dlatego szukamy nowoczesnych (i ekologicznych) rozwiązań, aby w nowy wiosenny sezon wejść z przytupem.

Geplaatst door Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. op Zondag 4 oktober 2020

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: