ZIELONA GÓRA:

Nowy parking przy ul. Obywatelskiej? Prezydent odpowiada

Problemy z zaparkowaniem samochodu, zwłaszcza w godzinach wieczornych, ma mieszkaniec niejednego osiedla w Zielonej Górze.

O parkingi pytał w Radiu Index mieszkaniec osiedla przy ul. Obywatelskiej. „Jest tam spora działka należąca do miasta, obok istniejącego parkingu, który jest kompletnie zapchany z powodu kolejnych bloków”. Do sprawy odniósł się w audycji Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki.

Myśmy tam wybudowali już chyba 100 miejsc parkingowych, ale to dalej jest za mało. Tam jest nasza działka, podjąłem decyzję, żeby jej nie sprzedawać, bo wiem, że ktoś był zainteresowany jakąś budową w tamtym miejscu. Poleciłem, żeby zostawić tamtą działkę. Według mojego rozeznania i tego, co tam się dzieje, warto byłoby wybudować tam parking.Janusz Kubicki

Przy tej okazji gospodarz miasta odniósł się do decyzji wojewody, który zablokował budowę parkingu w parku Braniborskim. Niedawno Władysław Dajczak po raz drugi unieważnił uchwałę zielonogórskich radnych w tej sprawie.

Boję się tego, że dojdzie do tragedii, to wtedy będziemy mogli spojrzeć wojewodzie w oczy? I on będzie mógł ludziom spojrzeć w oczy? Tam się nie da przejechać. Samochód, który jest przeznaczony do ratowania życia – karetka, ma z tym problem. Ludzie parkują, bo nie mają gdzieJanusz Kubicki

Więcej odpowiedzi na pytania słuchaczy w całej audycji, którą możecie obejrzeć powyżej. Audycja Prezydent na 96 FM po świętach, w kolejną środę. Pytać możecie przez cały czas. Do dyspozycji słuchaczy pozostaje adres: Prezydent@wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00