ZIELONA GÓRA:

Nowości w ZGK – powstała wyszukiwarka odpadów, rozbudowuje się punkt na Wrocławskiej

Trwa rozbudowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ulicy Wrocławskiej. Inwestycja jest warta 2 miliony złotych, a 85% z tej kwoty pokryje dofinansowanie ze środków unijnych. Jeden z elementów PSZOK-u jest już widoczny – to wiata nad rampą na odpady. Zadaszona będzie też druga, nowa rampa.

W pobliżu punktu pojawi się natomiast ścieżka edukacyjna.

Będą państwo mogli dowiedzieć się tam, jakie jest „drugie życie” śmiecia. Z butelek plastikowych powstają między innymi polary, namioty, a z puszek możemy zrobić ramy do rowerów albo oprawki do okularów. To wszystko można zrobić, ale tylko jeżeli będziemy dobrze segregować.

Prawidłowej segregacji śmieci ma nas nauczyć wyszukiwarka odpadów. To nowa zakładka na stronie Zakładu Gospodarki Komunalnej, w której sprawdzimy, gdzie wyrzucić śmieci, które sprawiają nam kłopot przy segregowaniu.

Od przedwczoraj na naszej stronie internetowej www.zgk.net.pl znajduje się zakładka „Wyszukiwarka”. Tam, klikając, możemy znaleźć, gdzie co powinno trafić. Jeżeli mamy problem ze żwirkiem dla kota, to można wpisać – pojawi się informacja, gdzie taki żwirek wyrzucić. Są tam odpady i te takie typowe, jak plastikowe butelki, tacki po mięsie, po warzywach czy plastikowe butelki, ale też takie nietypowe, jak chociażby bambusowa pieluszka jednorazowa.

Baza danych o odpadach jest stale rozbudowywana. Obecnie znajduje się w niej ponad 300 różnych odpadów. Jeśli uważamy, że czegoś w niej brakuje, możemy to zgłosić do ZGK poprzez formularz kontaktowy pod wyszukiwarką.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: