LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Nowe rozwiązania ZUS dla przedsiębiorców. Można odroczyć kolejne składki

ZUS uprościł formularze dla przedsiębiorców dotyczące płatności składek. Wniosek o odroczenie terminu zapłaty oraz wniosek o zawieszenie lub wydłużenie spłaty należności pokrywanych w ratach jest teraz jednym dokumentem.  

W nowym wniosku przedsiębiorca musi wyjaśnić, jak koronawirus wpłynął na problemy z zapłatą składek do ZUS. Formularz będzie można złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, wrzucić do skrzynki w placówce lub przesłać na adres oddziału w Zielonej Górze bądź w Gorzowie.

Odroczenie terminu płatności w uproszczonym trybie będzie dotyczyło wyłącznie składek za miesiące od lutego do kwietnia 2020 roku. Co ważne, dotyczy to również składek, których termin płatności upłynął i zawartych już układów ratalnych i odroczeń z terminami płatności od marca do maja 2020 roku. Znaczy to, że osoby, które już mają odroczenie terminu i już mają umowę o układ ratalny, i tak dalej będą mogły starać się o zawieszenie i dalsze odroczenie płatności składek.Agata Muchowska, rzecznik prasowy ZUS województwa lubuskiego

Taka forma pomocy może dotyczyć składek na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Fundusz Emerytur Pomostowych. Trzeba jednak pamiętać, że złożenie wniosku o odroczenie terminu płatności nie gwarantuje, że ulga będzie udzielona.

W każdym oddziale ZUS pracują doradcy ds. ulg i umorzeń. Pomogą oni przy kompletowaniu dokumentów i składaniu wniosków. Poprowadzą krok po kroku przez wszystkie formalności. Przedstawią też najdogodniejsze formy uregulowania zobowiązań, biorąc pod uwagę indywidualną sytuację klienta i jego możliwości finansowe.Agata Muchowska

Z oddziałami ZUS w Lubuskiem można się kontaktować telefonicznie i mailowo:

Gorzów Wlkp.: mail: Doradca_ds_ulg_i_umorzen_Gorzow@zus.pl, tel.: (95) 739 53 79,

Zielona Góra: mail: doradca_ds_ulg_i_umorzen_ZielonaGora@zus.pl, tel.: (68) 329 43 86.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: