ZIELONA GÓRA:

Będą nowe miejsca parkingowe w mieście

W kwietniu zostaną ogłoszone przetargi na nowe parkingi w mieście. To kontynuacja programu Parking 1000+. Trzeci etap zrealizowany zostanie w tym i w przyszłym roku. Gdzie pojawią się nowe miejsca postojowe?

Najwięcej na Moniuszki (77), Żołnierzy II Armii (60), Braci Gierymskich (57) i Pionierów Zielonej Góry (52). To nie jedyne ulice. Parkingi powstaną także na Zdrojowej (18), Ananasowej (15), Zamenhofa (13), Ptasiej (11) oraz Cyryla i Metodego (9). W sumie to 312 miejsc postojowych. Koszt? 4 mln zł. Ponadto w planie są nowe miejsca parkingowe na Reja oraz w kwartale ulic Ludowej, Harcerskiej i Obywatelskiej.

– Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił konkurs na tzw. zieloną i niebieską infrastrukturę, która pomoże w retencji wód opadowych – wyjaśnia F. Gryko. – Wniosek miasta rozpatrzono pozytywnie. Dostaliśmy 1 mln zł dofinansowania. To będą miejsca postojowe z tzw. eko kostki ażurowej, przez którą będzie przesiąkać woda i wnikać w grunt. Nadbudowa zostanie przygotowana z kruszywa, czarnego bazaltu, a na dnie znajdzie się geowłóknina.

źródło: Łącznik Zielonogórski

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: