ZIELONA GÓRA:

Nowe Miasto zabawi się w Nowym Kisielinie. Na Partnerskim Święcie Dzielnicy

Sołectwa i wsie, również w okolicach Zielonej Góry, słyną z dni mieszkańców i dożynek. A to będą dożynki z miejskim charakterem. O czym mowa? O Partnerskim Święcie Dzielnicy Nowe Miasto.

Gospodarzem imprezy będzie Nowy Kisielin. Większość atrakcji pojawi się przed Lubuskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym. Wymienia je Sebastian Jagiełowicz, przewodniczący zarządu Dzielnicy Nowe Miasto.

Występy wokalne i taneczne uczniów z zespołów edukacyjnych z terenu Dzielnicy Nowe Miasto oraz zespołów śpiewaczych. Są to zespoły „Bolero”, „Raculanki”, „Wrzos” oraz „Nasza Łężyca”. Będą pokazy sportowe klubów, które działają na terenie dzielnicy i nie tylko. Punkt kulminacyjny święta to koncert zespołu Varius Manx z Kasią Stankiewicz.Sebastian Jagiełowicz

Wieczorem odbędzie się pokaz teatru ognia i zabawa taneczna z zespołem „Zagrali i poszli”. W ciągu dnia będziemy mogli zwiedzać wybrane zakłady Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego i laboratoria Parku Naukowo-Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Przewidziano również imprezy sportowe.

Prezydent Janusz Kubicki podkreślił, że jest to kolejne Partnerskie Święto Dzielnicy. Zeszłoroczne odbywało się w Zawadzie.

Jest to cykliczne, coroczne święto. Tradycja jest więc zachowana. Obiecywaliśmy, że takie święto będzie corocznie organizowane i odbywa się.Janusz Kubicki

Określenie „partnerskie święto” można rozumieć dwojako. Integruje ono Zieloną Górę i 17 sołectw dawnej gminy, ale biorą w nim też udział goście z zagranicy.

Na terenie dzielnicy spotykają się mieszkańcy Nowego Miasta, starego miasta i partnerzy z niemieckich gmin, z którymi wcześniej współpracowaliśmy. Przyjadą z gmin Neuhausen/Spree, Peitz i Neuzelle.Mariusz Zalewski, dyrektor Departamentu Dzielnicy Nowe Miasto

Partnerskie Święto Dzielnicy w Nowym Kisielinie odbędzie się w niedzielę, 2 września między 13:00 a 22:00. Program i szczegóły organizacyjne – w poniższej prezentacji.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00