ZIELONA GÓRA:

Nowa tarcza, nowe wnioski

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził nowe wnioski do tzw. Tarczy 3.0. Umożliwia też przedsiębiorcom sprawdzanie, na jakim etapie jest ich wniosek.

– Nowe rozwiązania w tarczy spowodowały również konieczność wprowadzenia zmian we wnioskach – wyjaśnia Agata Muchowska, rzecznik prasowy ZUS w Zielonej Górze.

ZUS udostępnił na Platformie Usług Elektronicznych nowe wersje wniosków dla osób prowadzących działalność gospodarczą, ubiegających się o świadczenie postojowe. W sekcji V wniosków, w treści oświadczenia dotyczącego daty rozpoczęcia prowadzenia działalności, zmieniono datę z 1 lutego na 1 kwietnia. Dostępny jest też nowy druk zwolnienia z obowiązku płacenia składek. Uwzględniono nowe grupy osób, które mogą ubiegać się o wsparcie oraz oświadczenia.

Wnioski można składać elektronicznie, pocztą tradycyjną lub osobiście. Można też podglądać status wniosku na Platformie Usług Elektronicznych.

Funkcja ta jest dostępna na profilach osób, które złożyły wnioski o świadczenie postojowe, a także kontynuację wypłaty tego świadczenia. Informacje są prezentowane w zakładce: Ubezpieczony, Świadczeniobiorca i Płatnik w bocznym menu [Dokumenty i Wiadomości] w formie dodatkowej zakładki „Tarcza antykryzysowa – wnioski”.

Wnioski można składać także przez portal gov.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: