ZIELONA GÓRA:

Nowa szkoła powstanie w Łężycy?

– Jest taki plan i taka konieczność – tak o budowie nowej szkoły w Łężycy mówi prezydent Janusz Kubicki. To część miasta, w której co rusz przybywa nowych mieszkań i za kilka lat placówka oświatowa będzie tam niezbędna.

O szkołę w Łężycy pytała w audycji Prezydent na 96 FM jedna ze słuchaczek. Gospodarz miasta stwierdził, że to perspektywa kilku lat.

Myślę, że w perspektywie 2-3 lat, tam będzie musiała powstać szkoła. W którym miejscu? Ta decyzja jeszcze nie zapadła. Chciałbym, żeby powstała w takim miejscu, w którym nie będzie generować problemów komunikacyjnych. Wybudujemy szkołę w osiedlu i co wtedy? Taki mamy zwyczaj, że odwozimy dzieci do szkoły, więc wolałbym tego uniknąć. Szkoła będzie musiała powstać i to jest kwestia czasu i środków finansowych. Szkoła to nie jest ani 5, ani 10 milionów złotych. Rozmawiamy o dziesiątkach milionów i to jest dylemat, skąd te środki wziąć.Janusz Kubicki

Przypomnijmy, prawdziwe oblężenie przeżywa Szkoła Podstawowa nr 11 na os. Zastalowskim. Odciążyć ją ma Zespół Edukacyjny nr 10, który we wrześniu 2019 r. ma zacząć działać przy ul. Energetyków, obok ronda Edwarda Jaworskiego. Potrzeby oświatowe w tej części Zielonej Góry są bardzo duże.

Cały program Prezydent na 96 FM na portalu wZielonej.pl. Pytania do władz miasta przesyłajcie nam na adres: Prezydent@wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: