ZIELONA GÓRA:

Nowa szkoła odciąży Osiedle Zastalowskie. Będzie miejsce dla 600 uczniów

Ruszyły prace związane z budową nowej szkoły przy ulicy Energetyków – Zespołu Edukacyjnego nr 10. Władze miasta przypieczętowały te plany umową z wykonawcą inwestycji – firmą Agrobex.

Na siedzibę nowej placówki edukacyjnej w Zielonej Górze będzie dostosowany budynek przy ulicy Energetyków 7. Za ponad 27 milionów złotych brutto powstaną w nim 24 oddziały szkolne i 6 przedszkolnych. W pierwszej kolejności zostanie uruchomiona zerówka, klasa pierwsza, czwarta i siódma. Pozostałe – w zależności od liczby zainteresowanych uczniów. Niezależnie jednak od tego, ile dzieci i młodzieży ostatecznie pomieści, uczniowie będą mieli wpływ na to, jak szkoła będzie wyglądać.

To szkoła przyszłości. Pozostałe budynki edukacyjne w naszym mieście były budowane 50, 60, a nawet 70 lat temu. Zatem trzeba myśleć o potrzebach uczniów, o ich sposobie myślenia na rzeczywistość wokół nich. I takie strefy chilloutu, które sami sobie zaaranżują, niemalże zbudują, będą tymi miejscami, które zostaną przez nich wykorzystane. Nie może być tak, że jedynym miejscem, gdzie można przebywać na przerwie, jest korytarz szkolny.Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry

O nowej placówce Wioleta Haręźlak mówiła również w czerwcowej audycji Prezydent na 96 FM.

Nowa placówka to konieczność. Rozbudowują się zielonogórskie osiedla, a w związku z tym wzrasta zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolach i szkołach. Dzięki Zespołowi Edukacyjnemu nr 10 zyskają przede wszystkim dzieciaki z ulicy Obywatelskiej i Łężycy.

Planujemy jeszcze rozwój okolicznych osiedli. Ta szkoła jest więc budowana troszkę „na zaś”, żeby było więcej miejsc dla dzieci. Ale także sama działka pozwala na większą rozbudowę. Planujemy też boisko, plac zabaw, w przyszłości halę sportową. Jest na to wszystko miejsce, pomysł i pieniądze, wpisane do Wieloletniej Prognozy Finansowej, która jest załącznikiem do budżetu miasta.Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry

Szkoła zostanie otwarta we wrześniu 2019 roku. Będzie do niej uczęszczać 600 uczniów i 150 przedszkolaków. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W Zespole Edukacyjnym nr 10 pracę znajdzie ponad 100 nauczycieli, pracowników administracji oraz obsługi.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X