ZIELONA GÓRA:

Nowa hala już niemal gotowa! Jej parkietem zawładnie młodzież

Prace budowlane przy ulicy Amelii są już na ostatniej prostej. Za kilka dni będzie oddana do użytku hala koszykarska dla młodych sportowców. Wychowankowie SKM Zastal rozpoczną tam zarówno swoje treningi, jak i rozgrywki.

W hali trwa montaż elementów wyposażenia. Są już trybuny, dodatkowe drabinki i tablice wyników. Budynek mieści trzy boiska oraz szatnie z prysznicami. Swoje pomieszczenia będą mieć również trenerzy, sędziowie i specjaliści od kontroli antydopingowej.

Podobny obiekt jest we Wrocławiu, ale tam wybudowany za prywatne pieniądze. Są tam bodajże dwa boiska, natomiast my mamy trzy. Mam nadzieję, że to wszystko fajnie zatrybi. Już mamy rozpiskę treningów, przedstawioną przez zawodników i trenerów. Myślę, że to kwestia dwóch tygodni, by w tej hali odbywały się rozgrywki drugoligowe.Robert Jagiełowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze

Oficjalne otwarcie hali jest zaplanowane na czwartek, 8 listopada o 14:00. MOSiR liczy na obecność ministra sportu i turystyki. Resort dofinansował bowiem budowę obiektu – przeznaczył na niego 2 miliony złotych. Całkowita wartość inwestycji to 12 milionów.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: