ZIELONA GÓRA:

Za niższy czynsz, także z opcją wykupu. Mieszkanie Plus dla zielonogórzan

Rządowy program Mieszkanie Plus dotrze do Zielonej Góry. W mieście powstanie 100 lokali w czterech budynkach wielorodzinnych.

Nieruchomości zostaną wybudowane przy ulicy Suwalskiej (nieopodal Szosy Kisielińskiej), na działce o powierzchni ponad 13 metrów kwadratowych. Oprócz budynków pojawi się tam teren zielony, plac zabaw i parking.

Realizacja inwestycji będzie się opierać na Krajowym Zasobie Nieruchomości. Zielona Góra to drugie miasto wojewódzkie, które skorzysta z tej możliwości (wcześniej zrobiły to Kielce). Dzięki temu lokatorzy będą płacić korzystny czynsz w formie najmu lub najmu z opcją wykupu mieszkania.

Wraz z prezydentem miasta Januszem Kubickim list intencyjny w sprawie budowy podpisał wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski oraz Tomasz Tomala, pełnomocnik ds. organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Do programu Mieszkanie Plus zgłosiło się 30 samorządów. 2 z nich mają już podpisane umowy, to gmina Witnica i gmina Międzyrzecz. 6 jest w trakcie zaawansowanych rozmów – mówił wojewoda Władysław Dajczak, który również uczestniczył w spotkaniu.

Mieszkania w Zielonej Górze powstaną do 2019 roku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: