ZIELONA GÓRA:

Niewielka, ale kluczowa dla miasta. Za 4 miesiące powstanie ulica Ceramiczna

W ciągu 120 dni w Zielonej Górze powstanie łącznik ulicy Łużyckiej z Osiedlem Cegielnia – ulica Ceramiczna. Prezydent podpisał umowę na wykonanie inwestycji. Zajmie się nią konsorcjum firm Bud-Dróg i Capri-Bit.

O budowę asfaltowej ulicy Ceramicznej starali się radni z prezydenckiego klubu Zielona Razem, m.in. Andrzej Brachmański.

To długo trwało. Sam proces projektowania – prawie półtora roku. Mieliśmy przepychanki z wojewodą, z projektantami. Udało się dzięki uporowi. Ta droga miała być budowana ze środków europejskich, ale ciągle się nie udawało. Cieszę się, że prezydent Kubicki zdecydował: dobra, już tyle lat walczymy o środki europejskie, nie możemy ich dostać, to spróbujemy zrobić to z własnych. Choć z reguły teraz w mieście nie robimy takich inwestycji z własnych środków.Andrzej Brachmański

Radny Andrzej Bocheński dodał, że z małej inwestycji budowa Ceramicznej stała się strategicznym zadaniem. Jest ono ważne dla mieszkańców, ponieważ usprawni komunikację. Ulica Ceramiczna pomoże odciążyć np. Osiedle Przyjaźni. Zgadza się z tym również przedstawiciel jednego z wykonawców budowy.

Usprawni ruch w okolicy osiedla, ale ponieważ droga jest w obszarze zurbanizowanym, tak naprawdę każdy mieszkaniec będzie mógł z niej skorzystać.Marcin Kwapiszewski, firma Bud-Dróg

Zadanie obejmie nie tylko budowę jezdni, ale również oświetlenie drogowe i zagospodarowanie terenów zielonych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: