ZIELONA GÓRA:

Nietypowy, ale najlepszy rok w III LO. Absolwenci skończyli szkołę zdalnie

207 osób ukończyło naukę w III Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze. Uczniowie klas maturalnych nie mieli wprawdzie uroczystego zakończenia roku szkolnego, ale dostali za to informację, że uzyskali najlepsze wyniki w historii szkoły.

Rada pedagogiczna odbyła się zdalnie. Nauczyciele wystawili oceny i poinformowali o nowych absolwentach liceum.

Rada pedagogiczna w wiążącej uchwale podjęła stanowisko o dokonaniu promocji 207 nowych absolwentów. Mamy jeden przypadek dziewczynki, która jest na nauczaniu indywidualnym i ze względów zdrowotnych nie podlegała klasyfikacji. Wszyscy pozostali uczniowie w stu procentach ukończyli III Liceum w Zielonej Górze.

Okazało się, że tegoroczni absolwenci mają najlepsze średnie ocen w historii szkoły.

Bardzo w to wierzę, że wynika to z rewelacyjnego poziomu tegorocznych maturzystów. Nie ukrywam też, że może poniekąd w jakiejś części wynika to z tego, że przez ostatni miesiąc mieliśmy zdalne nauczanie. Możliwości weryfikacji wiedzy, testów, odpowiedzi, były dosyć ograniczone, więc był to moment, w którym uczniowie uzyskiwali najczęściej bardzo wysokie noty.

Pozostaje pytanie, co z egzaminami maturalnymi. Wiadomo, że będą przesunięte, ale dokładny i ostateczny termin nie jest znany.

Jest tylko pewnego rodzaju sugestia, opinia ministra edukacji, że może być to w drugiej połowie czerwca. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno uczniów, jak i nauczycieli, nie chcielibyśmy pozostawić naszych absolwentów, maturzystów bez jakiejkolwiek formy pomocy przez cały maj i dużą część czerwca.

„Trójka” proponuje maturzystom zajęcia, które mają ich przygotować do egzaminów. Nauczyciele poprowadzą je przez internet.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: