ZIELONA GÓRA:

Niepodległościowo i charytatywnie. Zagrają w piłkę

Święto Odzyskania Niepodległości niejedno ma oblicze. W Zielonej Górze zagrają m.in. w piłkę. Na orliku przy ul. Chopina odbędzie się Mecz Niepodległości, który będzie z jednej strony memoriałem zmarłego przed laty kolegi – Cieja, a z drugiej będzie imprezą charytatywną.

Uczestnicy będą zbierać pieniądze na rzecz dwuletniego chłopca, który zmaga się z poważną chorobą, która wymaga kosztownej, wartej 15 milionów zł terapii genowej. O szczegółach mówi Paweł Pokorski, jeden z organizatorów wydarzenia.

Michał cierpi na dystrofię mięśniową Duchenn’a. Bardzo dużo pieniędzy potrzeba. Dołożymy do tego małą cegiełkę. W całej Zielonej Górze będzie bardzo zimno, bo cały ogień będzie na orliku przy ul. Chopina.

Kapitanem „czerwonej” drużyny będzie Wojciech Okińczyc, zaś ekipę „białych” wyprowadzi Piotr Protasiewicz. Oprócz meczu będzie także charytatywny kiermasz. Mówi jego organizatorka, Izabela Iwańska.

Postaramy się zaspokoić kubki smakowe naszych zawodników i ich rodzin. Zapewnimy też kulturalną rozrywkę, będą również ozdoby świąteczne z makramy oraz kiermasz książki. Liczymy na dużą frekwencję.

Mecz jutro, tj. w sobotę, 11 listopada. Początek o 18:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00