HOTZIELONA GÓRA:

Nieodśnieżona droga lub ulica – sprawdź, gdzie to zgłosić

Na ulicach jeszcze utrzymuje się śnieg. Czy zima zaskoczyła drogowców w Zielonej Górze? Miasto zostało podzielone na cztery strefy – północną, centrum, zachodnią i wschodnią. Utrzymaniem dróg w rejonie centralnym i wschodnim zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej, a pozostałymi obszarami – firmy wyłonione w przetargu.

W sumie do zimowego utrzymania wyznaczono ponad 300 kilometrów jezdni i prawie 250 tysięcy metrów kwadratowych chodników i miejsc parkingowych.

Wszystkie firmy mają obowiązek stałego monitorowania stanu nawierzchni i analizowania prognoz pogody. W momencie, w którym przewidywany jest przymrozek, wysyłany jest sprzęt celem przygotowania nawierzchni na mróz, czyli rozlanie solanki. A jeżeli rozpoczną się opady śniegu, to firmy muszą przystąpić do odśnieżania lub posypywania solą.

Osoby, które zauważą nieodśnieżone fragmenty chodnika czy jezdni, mogą to zgłaszać dyspozytorom przypisanym do konkretnego rejonu miasta.

Na stronie miasta znajduje się zakładka dotycząca bieżącego utrzymania dróg. Tam są telefony do poszczególnych dyspozytorów, z załączoną mapą, na której można zlokalizować ulicę, co do której chce się zgłosić jakąś nieprawidłowość. W godzinach pracy urzędu działa też telefon do pracownika, który w naszym departamencie zajmuje się przyjmowaniem takich zgłoszeń. Przekazuje tę informację bezpośrednio do odpowiedniego dyspozytora w konkretnym rejonie miasta.

Oprócz sprzętu do odśnieżania, piaskarek i solarek miasto dysponuje dwiema stacjami pogodowymi na Trasie Północnej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: